9 srpna, 2010 Categorized under: Nezařazené - No Comment

Gamecon 2010 – Den druhý

2. den

Moudrý soudce si nakonec promnul plnovous a poškrábal pleš a vydál nám povolení nejvyšší bezpečnostní úrovně – na tajné proniknutí do domu Edgara Poety a zajištění důkazů, která mají podpořit naše obvinění či hypotézy.

K Egarovi podzemím
Domníváme se, že celé město je protkáno chodbami a mohli bychom se dostat do jeho domu právě pomocí nich. Nejprve to zkoušíme přes kanalizace, dokonce nacházíme chodbu směrem k Edgarově sídlu – Carnag ji nejprve část odhází a zbytek proleze Sir Thomas jako mlhovina, ale nikam to nevede.

Sad, který cítí nemalé zadostiučinění, že včera díky kamarádšoftu s kudůkem přihrál skupině mraky podstatných indícií opět vyrazí k Vyvrhelovi a přináší OPĚT (to s ním nebude k vydržení) informaci o tom, že se semtam utíká z vězení a to rovnou do sídla Edgara Poety. Že to ve vězení menežuje Velkej Vilda a tak se rozhodneme ho navštívit. Bohužel finta se zdravotní prohlídkou, kterou se pokouší dělat sestřička Timboktoo s hlubokým výstřihem nezabere, ani následné v huňatém kožíšku kocoura Zvonečka zformované kouzlo je zlomeno ochrannou, kterou je celé vězení až na malé vyjímky chráněno. Volíme tedy plán B – nechat se zavřít do vězení a utéct směrem do Edgarova sídla.

Opět nám poslouží informace od Kudůka – a podaří se nám zjistit aktuální heslo (pomranč), pomocí kterého se dostaneme z vězení. Odevzdáváme zbraně, Thomas a Timboktoo se maskují (protože je Vilda už viděl) a už jsme zavřeni do místního vězení. Brzo se dostáváme k Vildovi a díky heslu to vypadá dobře. Jenže Vilda od nás chce, jako podmínku opuštění vězení, zlikvidovat jednoho z nočních strážných. Pod rouškou noci se teda večer na dvorku věznice utkáme s ním a jeho pár strážnými, ale pouze je uspáváme. Trocha krve na výložkách je pro Vildu, pro tuto chvíli, dostatečným argumentem. Dává nám pytle na hlavu, vodí nás chodbami tam a zpět a najednou procházíme do tajné chodby, která se za námi zavírá. Sundáme pytle a zjištujeme, že jsme v chodbě sami. Zpět se nám nechce, tak se vydáváme na cestu.

Chodba je divná, tak testujeme pasti, ale semtam něco odněkud vystřelí. Pak pokračujeme chodbou dál a čím dál tím víc se nám to nezdá. Jen díky štěstí procházíme pasti, až se chodby zmenší a zůží a máme pocit, že jsme už pod Edgarovým domem. V různých místnostech vidíme golemy pracující na alchymistických pracech, po stolech se povalují lektvary-některé z nich končí na dnech našich vaků. Po cestě nacházíme zbrojnici, takže se vybavujeme. Ve vězení jsme samozřejmě neměli žádné zbraně, jen pár otrlejších z nás si schovalo určité artefakty do tělních dutin.  Nakonec se před námi objevují malá dvířka pulsující magií – a my si říkáme, že to je minimálně zajímavé. První za kliku bere Sir Thomas a je pryč! Postupně se osmělujeme, ale nakonec se přes dvířka vydáme všichni. Každý z nás dostává do zrcadlové místnosti, kde na něj utočí jeho zrcadlová kopie. Leč rány jsou skutečné a boj nepomáhá. Někdo zrcadla rozbíjí, někdo do nich vstupuje, jiný se jich dotýká, ale nakonec se každému dostane do sytosti jeho nejstrašnějších nočních můr a fóbií. Nakonec se všichni objevujeme v temném místě bez okrajů a nestačíme se ani rozkoukat, když se proti nám zjeví obluda jak z tekutého inkoustu, která má několik rukou se zbraněmi, umí kouzlit a ta nás začne masit. Postupně zjištujeme, že část našich zbraní na ní nefunguje, zabírá většínou jen útok na dálku. Po dlouhém úsilí se nám ji povede zničit, abychom později pochopili, že obluda z nás v zrcadlové místnosti načerpala bojové schopnosti a fígle a ty nám pak vracela i s úroky. Naštěstí, narozdíl od ostatních družin, jsme se s ní mezi zrcadly moc neprali a tím ji nenadělili moc životů ani schopností do vínku.

Poté co jsme obludu zlikvidovali, dostali jsme se k východu z tunelu, kde na nás už čekal Edgar Poeta. K našemu překvapení nás uvítal se slovy, že nás už dlouho čekal, že je rád, že jsme tu dřív než Pravdonošové a že doufá, že mu pomůžeme. Vzal nás dál, naservíroval na stůl vybrané pochoutky a začal vyprávět velmi zajímavé příběhy.

Tím druhá část dobrodružství končí a my máme rozchod. Někteří (Xaverius, Martin) jdou na kutě, jiní se jdou najíst…a čekáme, zdali přijde postupová SMS. Během poledne opravdu přichází a MY POSTUPUJEME DO FINÁLE! A spolu s námi další tři týmy.

Leave a Reply