8 srpna, 2010 Categorized under: Nezařazené - No Comment

Gamecon 2010 – Den první

Úvod

Jen jsme dokončili jeden komplikovaný případ v našem rodnem Solnohradu a už se těšili na zasloužený odpočinek, zastavil ve dvoře centrály CVO posel na zpěněném koni. Chvíli jsme se dohadovali o co jde, ale ve chvíli, kdy si povolal šéfa, začali jsme tušit zradu. A opravdu. Představy vegetu se rozplynuly jak kouzlo lámané naším kádrovým mágem a Sir Thomas nás informoval, že za dvě hodiny vyrážímě směr – světe div se – Korálový kraj a jeho hlavní město Vodostav. Vypadá to, že dochází k vraždám na CVO, takže tenhle případ bude vyžadovat práci inkonginto-něbo tak nějak to šéf říkal. V Pěnokrasu, největším přístavu na západním pobřeží jsme se nalodili a další tři dny se houpali na vlnách směřujíc dál na západ. Výkřik „země na obzoru“ nás vyrušil z letargie a všichni jsme stáli na palubě a hleděli na bílé stěny Vodostavu a majestátný maják jak vytesaný z jednoho kusu kamene. Toto město skrývá záhadu a náš osmičlenný oddíl se mu pokusí přijít na kloub. Něco mi říká, že to nebude zrovna procházka růžovým sadem.

1. den
Pro krytí vymyslel šéf vychytralý plán, takže jen loď dorazila ke břehu a přístavní dělníci uvázali lana, na břeh Korálového ostrova vystoupila skupina obcohdníku ze solí v sestavě: ctihodný obchodník Sir Thomas Zebonožka (náš šéf, gentleman každým coulem a kádrový mág 8 úrovně), jeho synovec toho času v učení Martin Bosonožka (zloděj a kecálek), účetní Xaverius Zed (roztržítý čaroděj se strachem z větších než malých zvířat), zbožíznalkyně Helia (flirtovní alchymistka), zbožíznalec Kvido von Quindemburg (pyrofor a experimentátor na poli omamných látek a prodejého sexu) a dva tělesní strážci Sad (hraničář se svým věrným psem) a Carnag (barbar a mozek výpravy).

Sir Thomas vyrazil s částí družiny na velitelství CVO a my zbylí sbírat informace do města.

Díky lsti se nám povedlo dostat se až k Alanu Vranovlasovi, šéfovi místní CVO, u kterého jsme se měli hlásit. Byl poměrně překvapen, že jsme dorazili tak brzo, ale hned nás zasvětil do tristní situace, která v jeho rajónu panovala. Za posledních pár týdnů stačila zmizet CVO 1, CVO 2 byli nalezeni zmasakrováni v parku a zároveň ve městě došlo ke třem vraždám, jednomu zmizení a jednomu pokusu o vraždu. Ředitel První trpasličí, trpaslík Mišo Kamnamraz byl nalezen ve své kanceláři, bez hlavy. V místních lázních došlo k explozi a jejich majitel, elf Alesandro Dubovaz se od té doby pohřešuje. V parku, kde došlo později k nepochopitelnému zavraždění CVO 2 byl nalezen krol a výběrčí daní Hugo Zvon, pověšený na stromě a bez pravé ruky. Nevěstku Agátu Vlasorudou se pokusil někdo utopit a ač se mu to nepovedlo, uřízl ji levou nohu a do hrudi vyryl znamení pěticípé hvězdy. Stejnou pěticípou hvězdu bylo možné najít na tělech všech zmíněných obětí. Alan Vranovlas byl v koncích, proto na jedné straně dává dohromady CVO 3, ač ze začátečníků a amatérů, za druhé povolal na pomoc CVO z jiné země, tj. nás a za třeti, čeho jsme se báli asi nejvíc, povolal Pravdonoše – magické to postavy, jejichž výslechové metody jsou vždy fatální, ale schopnost dopídit se pravdy stoprocentní. Měli by dorazit za tři dny, a tyto tři dny nám dal Alan na to, abychom přišli záhadě na kloub.

Výzvědná akce v místní putyce se nesetkala s velkým úspěchem, pouze Kvido se stihl během pár minut sjet jednou z místních drog – tuším, že to byla Pohádka? Po hodině naštěstí účinky pominuly, takže pokračoval s námi dál. Po krátké poradě jsme se domluvili, rozdělit si úkoly. Xaverius s Kvidem vyrazili nejprve do místního hampejzu U BOubelaté Elen vyslechnout zraněnou poběhlici Agátu a později do lázní, Sad s Carnagem a Timboktoo do parku a následně do putyky nevalné pověsti a sir Thomas do První trpasličí. Vezmu to postupně:

Hampejz u Boubelaté Elen
Kvido vstupem do prostoru provoněného levnými parfémy vyloženě pookřál a hned se jal vytahovat informace s jedné místní zaměstnankyně. Po chvíli se neovládl a vzal si OPĚT neznámou návykovou látku a rozdováděn vlivem chemické přísady vyzval svou spolustolovnici k pokračování na jejím pokoji. Mezitím se Xaverius pokoušel o vážné vyšetřování a pokusil se lstí dostat se k Vlasorudé Agátě. To se mu povedlo a pokusil se jí vyslechnout. Žena byla v zuboženém stavu, vyšinutá a pravděpodobně mimo sebe. Nejprve si ho spletla s Edgarem, místním obchodníkem a svým milencem a poté z ní postupně vypadlo, že z útoku na svou osobu obviňuje právě Edgara-ač mu odpouští, zmiňovala i žlutý tulipán a čtyři okřídlené stíny, co odlétly oknem. Její rozrušení ukončilo výslech bez valných výsledků. Boubelatá Elen mluvila taktéž v hádankách, pouze opakovala, že když chce někdo moc, někdy to špatně dopadne. Kvido po sportovním výkonu vystřízlivěl a došlo mu, že nemá na zaplacení. Stresovou situaci vyřešil tak, že pomocí éterického oleje zmizel skrz zeď záchoda. Na ulici, notně otřesený, se dal dokupy s Xaveriem a mazali s informacemi za šéfem.

První trpasličí banka
Loajalita a profesionalita bankéřů v tomto ústavu nenechala Siru Thomasovi a Martinovi velký prostor k manévrování a nepovedlo se mu zjistit moc. Na místo činu se nedostal a lehká kouzla, se kterými si zahrával v kožichu svého kocoura zvonečka, bohužel díky magickému štítu budovy nezafungovala.

Park
Sad s Timboktoo a Carnagem hned po příchodu zjistili, že místo činu hlídají dva místní policisté. Už to vypadalo beznadějně, když Sad použil fintu a poslal do středu prostoru svého věrného hafana. Ve chvíli, kdy si pro něj šel a střelhbitě analyzoval stopy a sbíral důkazy, Timboktoo přihrála nevolnost a vrhla se do náruče jednoho policisty. Její dekolt ho dostatečně zabavil, takže dal Sadovi dost prostoru na to, aby zjistil, že celá bitva nedává žádný smysl. CVO 2 střílelo a sekalo všemi směry, stopy byly popletené, ale byly pouze jejich, část prostoru byla ožehlá od magických střel, ale nic, co by nám pomohlo v dalším pátrání.

Lázně
Xaverius s Kvidem se po trapasu v bordelu vydali napravit si reputaci do lázní, ale tam je vykázal vrátný. Nejlepší bude se tam vrátit po setmění, kdy budou dělníci pryč a vrátný bude klimbat.

Putyka U Vyvrhele
Místní hospoda nepatřila mezi ty vyložené přátelské a vstoupit do ní nám nikdo nedoporučoval. Přesto se tam Sad s Carnagem odvážili a nakonec se to ukázalo jako spásný moment. Seznámili se v hospodě s ukecaným kudůkem Gnómem, ze kterého během pátrání vymámili mnoho důlěžitých informací. Třeba že jako jediný přežil útok bandy, která před samotným útokem prohlašovala, „že kout pikle s Havranem se nevyplácí. Takové věci Éčko neodpouští.“ – což opět ukazuje na Edgara Poetu.

Edgarovo sídlo
Jelikož k Edgarovi vedlo mnoho stop, dokonce to byl i tajný tip Alana Vranovlase, pokusil se Sir Thomas získat audienci. Nechal tedy vzkaz, jako vážený obchodník se solí, ve kterém nabízel Edgarovi Poetovi schůzku. Pokud tento plán nevyjde, budeme muset najít do jeho kruhového sídla jinou cestu. Xaverius, který se pokusil nad sídlo poslat svého věrného havrana, ostrouhal. Havran dostal takovou ťafku od magické ochrany, že si polámal křidélka a byl rád, že byl rád. Takže tudy cesta taky nevede.

Podzemí
Dozvěděli jsme se, že pod Vodostavem vede labyrint podzemních chodeb, které na místech vyhloubila civilizace, která žila na místě před současnými obvateli Korálového kraje. Timboktoo se pokusila získat v knihovně mapu podzemí, ale zjistila, že si ji půjčil a nevrátil Edgar Poeta. Pche! V rámci náhradního plánu navštívila kancelář kanalizací a díky svým ženským zbraním přesvědčila jednoho ze zaměstnanců, aby ji podzemí ukázal. Trošku to tam smrdělo, ale zjistili jsme minimálně to, že přes podzemí se do Edgarova sídla nedostaneme.

Dohra exkurze do Hampejzu
Výsledek Kvidovy akce se donesl k uším šéfa a ten okamžitě rozkázal vrátit se do hampejzu a útratu splatit, s pár zlatými navíc. Pomohla k tomu i pověst podniku, ve kterém všichni zatím vždy zaplatili. Xaverius, lehce přikrčen, nakráčel do podniku, aby celou situaci zachránil za minutu dvanáct. Boubelatá Helen omluvu i peníze přijala a náhodou jsme zjistili, že podnik patří Edgarovi.

Martin z Boru
Ten se celý den také neflákal, ale šel si za svou teorií, že dochází k vraždám vždy na jedné rase – takže si vytipoval dvě rasy, které zabity nebyly a pokusil se je vyhledat. Do oka mu padl místní barbar – kolář a hobit-hospodský. Podplatil poflakujícího se spratka, aby je hlídal a cokoliv neobvyklého mu hlásil.

Lázně II.
Po setmění jsme se znovu vydali do lázní, kam nás denní vrátný nepustil. Sir Thomas sugescí přesvědčil vrátného, aby nám pověděl víc o výbuchu. Ten nás odvedl až před kancelář Alexandra, kde jsme zjistili, že to moc velký výbuch nebyl. V místnosti pak Martin našel tajné dveře a vstup do podzemí. Thomas tedy posílá strážce pryč a lezeme dovnitř. Postupně odhalujeme nebo vstupujeme do pastí a prosekáváme se bludištěm dál. Většina chodem je slepá, nebo na jejich koncí číhá nějaká pěkná past – jako ta s dvojitými dveřmi a sypajícím se pískem. Nakonec se dostáváme nakonec té důležité chodby, kde najdeme spečenou mrtvolu člověka a nemáme pochybnosti, že se jedná o Alesandra. Naše teorie je taková, že se zdrogoval a chytla ho schíza, takže prchal tajnou chodbou a spouštěl za sebou všechny pasti, až se na závěr do jedné z nich chytil. Z podzemí nakonec vylejzáme.

Část z nás se vrátila na velitelství CVO, stále v přestrojení, aby Timboktoo mohla analyzovat obsah žaludku zmasakrovaných CVO2. Našla v nich neidentifikovatelnou látku. Později koupila na ulici všechny tři dostupné drogy (psaníčko, pohádku i lejstro), aby mohla vše analyzovat. Vypadá to, že drogy budou hrát velkou roli v řešení našeho případu. Mimo jiné zjišťujeme, že celý CVO 3 byl otráven.

Po poradě týmu jsme dospěli k názoru, že se musíme dostat vyšší bezpečnostní povolení od místního spravedlivého soudce, takže těsně před koncem prvního dne jsme se na něho obrátili s žádostí. Trošku jsme přikreslili příběh o tom, že za vraždami může stát Edgar Poeta, že je pravděpodobně i místním distributorem a výrobcem volně prodejných drog a že drogy budou nejspíš hrát podstatnou roli ve všech vraždách. Z tváře soudce se toho dalo pramálo vyčíst a na své rozhodnutí si vzal čas do rána. Budeme tedy čekat, jestli nám povolení vydá a my budeme moci pokračovat v pátrání. Pravdonošové dorazí už za 2 dny a náš čas se krátí.

Leave a Reply