17 září, 2004 Categorized under: Nezařazené - No Comment

seance 17.9.2004

V hlavních rolích: Jarča, Martin, Míla, Rohlík, Tomášek a Vojta

Vedlejší role: „tisíce“ kožených křídel, sličná medúza v lidské „duchovní„ podobě,
obyvatelstvo Silvenu

Special Main Star: Kudla

Tato seance nemohla začít ničím jiným než poctivou dělbou pokladu, který byl, jak se předpokládalo, v truhle v rohu místnosti s medúzou. Poctivá dělba spočívala v tom, že si ho rozdělili Míla, Martin a Tomáš, jediní to přítomní pamětníci památného boje. Při dělení došlo k nehodě a Martina kousnul jedovatý had ukrytý ve zlaté skříňce, takže si pokladu moc neužil. Martin se vrátil reinkarnován a mohlo se pokračovat dál.
Když se družina snažila nalézt východ z místnosti, tak se náhle v protějším rohu objevilo záhadné světlo, které se počalo přibližovat. Nakonec se z něj vyklubal duch ženy, která poděkovala za vysvobození. I když se jí od některých členů družiny dostalo značně rozpačitého přijetí, přesto družině poradila, aby hledala netopýří spár v místnosti za úzkou chodbou a ten, že jim pomůže dostat se ven z podzemí a uspíší tak jejich cestu na pomoc její sestře (zakletá socha) a teleportovala nás do chodby prorostlé kořeny, která vedla zpět do jeskynního dómu. Také nám poradila, abysme po osvobození její sestry vyhledali v Silvenu obchodníka Svena a hledali u něj práci.
Bez prodlení jsme zamířili k již dříve nalezeným „plazivkám“. První se dovnitř proplazil zloděj Martin a to celkem bez problémů. Pak ovšem nastaly potíže. Barbar Tomáš s barbarem Vojtou náhle zjistili, že mají plazivkofobii a odmítli prolézt, takže Martina následoval jen Míla a Rohlík. Jarča prozatím zůstala venku s oběma barbary. Uvnitř se rozpoutalo peklo a velký boj s netopýry a jejich velkým bossem obklopeným bodyguardy, který nepřežil Míla. Venku došlo také k menší potyčce, kterou barbaři s Jarčou zvládli a Jarča poté také prolezla dovnitř, zatímco oba barbaři nacvičovali parafrázi na mazurku s občasným nakouknutím do plazivky. Uvnitř pokračoval lítý boj, ale nakonec z něj zbylá družina vyvázla jen s několika škrábanci a s přívěškem ve tvaru netopýřího spáru v rukách.
Co si s ním ale počít? Nejprve parta zkusila návrat do místnosti s medúzou. Našla tu jen zkamenělou medúzu a prázdnou truhlu. Nakonec se po odsunutí truhly objevil teleport, takže se družina opět ocitla v dómu. A začalo hledání cesty ven. Mříže byly i nadále spuštěné a nikde se neobjevil žádný nový teleport. A tak se družina vypravila prohledat jednotlivé části dómu. Bohužel zabloudila i do míst, kde se při poslední návštěvě objevila záplava netopýrů a nebylo tomu jinak i tentokrát. Postupně se na onen svět odebrali Míla s Jarčou a nakonec i Vojta, který předvedl spolu s Rohlíkem etudu na hrdinství, když se předháněli v tom, kdo se vydrží déle a lépe schovávat za své spolubojovníky. Nakonec vyhrál Rohlík, i když i ten nakonec skončil po jednom z útoků na zemi v mdlobách a už už byl odtažen netopýrem, ale nakonec ho zachránil Tomáš. On a Martin jako jediní dokázali odolat, odrazili netopýří nálet a nakonec se probojovali z této uličky smrti ven.V dalším postupu pak již pokračovali jen oni dva a reinkarnovaní Jarča s Mílou. Nakonec družinu přeci jen napadlo vrátit se do chodby prorostlé kořeny a světe div se, pomocí netopýřího spáru se povedlo skrze ně projít a vyjít na sluneční světlo poblíž temného hradu na za skalami poblíž jezera. Po denním pochodu se pak povedl návrat do Silvenu. Před výpravou do ruin nad vesnicí a snad už úspěšným završením záchrany sochy, se družina rozhodla nakupovat a obnovit své síly. Tam ji také pro dnešek opustíme a navrátíme se k ní v další seanci….

Leave a Reply